All posts by eswwrestling

Results from ESW Collison, June 15 in Cuba, NY! Hosted by Bushwhacker Luke

Saturday, June 15, 2019
The Old Grey Hound
46 Genesee St, Cuba, NY
Bell: 4:00pm

1. Anthony Gaines beat Stone Rockwell

2. ESW Tag Team Title: Vince Valor and James Sayga beat Nick Ando & Cloudy to retain

3. Jerk Cockins beat Vinnie Moon

4. Kevin Bennett beat Gavin Glass

5. Steve Gage beat Kenny Brown

6. Rob Sweet beat Ryan Cassidy

7. Bushwacker Luke and Frankie Feathers defeated Roscoe Black and Anthony Gaines

Results from ESW Brawlfest: May 18 in North Tonawanda, NY! Featuring Ultimo Dragon

Saturday, May 18, 2019
St. Johnsburg Fire Hall
7165 Ward Road, North Tonawanda, NY


1. Vinnie Moon beat Sebastian Braun, Jerk Cockins and Mark Sterling in a four-way match.

2. Bill Collier beat Josh Briggs.

3. Will Calrissian, Chris Cooper & Caesar beat Anthony Gaines, Vince Valor & James Sayga. Jonny Puma and Kevin Grace returned to side with Calrissian, Cooper and Caesar.

4. Atticus Cogar beat Puf.

5. Ryze & Dakoda Orion beat Gregory Iron & RJ City.

6. Kevin Bennett beat Anthony Greene.

7. ESW Interstate Title: Frankie Feathers beat Maxwell Jacob Friedman to retain.

8. Kate Carney beat Davienne.

9. ESW Heavyweight Title: Brandon Thurston beat Fred Yehi to retain.

10. Colin Delaney, Cheech & Ultimo Dragon beat Pepper Parks, Andy Williams & Tyler Bateman.

Results from ESW Fairground Fallout: May 4 in Albion, NY! Featuring Shannon Moore

Saturday, May 4, 2019
Orleans County 4-H Fairgrounds
12690 Route 31
Albion, NY
Doors: 5pm | Bell: 6pm

1. ESW Tag Team Title: Vince Valor & James Sayga beat the Universal Era (Dakoda Orion and Vinnie Moon, with Ryze) to retain.

2. ESW Interstate Title: Frankie Feathers beat Jerk Cockins to retain.

3. Kate Carney beat Jody Threat.

4. Kevin Bennett beat Joe Gacy.

5. Gavin Glass & Rob Sweet beat Handcrafted (Gregory Iron & RJ City). After the match, Gavin brutally attacked Sweet with a steel chair, claiming he didn’t need any help.

6 . Pepper Parks beat Space Monkey.

7. Shannon Moore & Anthony Gaines beat Nick Ando & Cloudy.

8. ESW Heavyweight Title: Brandon Thurston beat Sean Carr to retain.

 

Results from ESW Sky Is The Limit: March 30 in North Tonawanda, NY

Thanks for joining us and selling out St. Johnsburg Fire Hall!

1. Vinnie Moon beat Sebastian Suave.

2. Atticus Cogar beat Gavin Glass.

3. ESW Interstate Title: Frankie Feathers beat Captain Nick Ando to retain.

4. ESW Tag Team Champions James Sayga & Vince Valor beat The Landlord & Jerk Cockins.

5. Maxwell Jacob Friedman beat Puf.

6. Street Fight: Kevin Bennett beat Pepper Parks.

7. Anthony Gaines beat Will Calrissian by DQ when Chris Cooper returned and attacked Gaines.

8. Andrew Cravatta beat Randy Philbrick.

9. ESW Heavyweight Title: Brandon Thurston beat Bill Collier to retain.

10. Lucha Bros. (Pentagon Jr. & Fenix) beat To Infinity and Beyond (Colin Delaney & Cheech).